Ilyen névvel, hogy zombinyuszi kell valamit írnom a filmről vagy kitaláljátok mennyire jött be? Ott van a kedvenc zombis-vicces filmek közt. Első a Braindead(Hullajó), a többi helyen nem teszek különbséget mivel a sor nem is nagyon folytatódik.
HP nyomtató
2009.12.29. 20:35 cyanide
Van egy egészen egyszerű, olcsó HP nyomtatóm, teszi a dolgát. Fel akartam rakni a driverét, nyúltam a gyári cd után. Berak, indul, futtatás, mint, közli, hogy neki ez nem elég. Itt a történet megáll jó másfél órára, ugyanis felraktam egy kubuntut közben, de ez majd a végén. Szóval újraindulok rendszergazdaként, telepítő indul, és a világ összes létező nyomtatós képszerkesztő programját fel akarta rakni. Legkevesebb 230MB helyet elfoglalva ezzel. Ekkor nyúltam a nyomtató hozzáadása dologhoz, amit nagyon jól is tettem. Ugyanis a cd-n megtalálja kis noszogatás után a szükséges driverket és a sallang nélkül fel is teszi. Nekem pont ez kellett. Úgy hogy mára megvolt a sikerélmény. Yeeaah.
UPDATE: Amikor ez történt a kubuntu felül írta a mbr-t, így az xp-m nem indult. Jött a fixmbr és azóta működik, rendes ubuntu meg kulturáltan felrakta a grub 2-t és még az xp is indul, sikertörténet.
Még azt is kihagytam, hogy a lehetséges 230MB helyett elég lett kb 2MB a nyomtató drivernek.
Szólj hozzá!
Címkék: hp nyomtató
Project napló
2009.12.28. 09:16 cyanide
Lehet írnom kéne egy naplót a fejlesztésről, ami jelenleg inkább tanulás és próbálkozás. Sajnos még nem látom teljesen rendszerben az OpenGl-t. Kitartóbb vagyok, mint okosabb, tegnap este arra gondoltam, hogy egy organikus brute force támadás vagyok.
Hasznos linkek:
- http://www.wxpython.org/docs/api/ ez igazán szükszavú, viszont teljes lista
- http://www.wxwidgets.org/docs/tutorials.htm innen lehet általában működő python példakódot szedni. A google wxwidget és keresett kulcsszó párosra is jó eséllyel ad használható találatot
- http://www.wxpython.org/download.php#sources innen a wxpython demot mindenképpen érdemes leszedni, ez egy komplett példagyüjtemény egy szép programba ágyazva, a programmal a saját kódját is átírhatjuk on-the-fly, tanulságos nagyon
- http://pyopengl.sourceforge.net/documentation/manual/ pyopengl wrapper referenciája
- http://www.inf.u-szeged.hu/oktatas/jegyzetek/KubaAttila/opengl_html/index.html
ezt is érdemes elolvasni, van parancs gyüjtemény is. magyarul - http://nehe.gamedev.net/ ez is jó kiindulásnak, főleg c. Egy pár leckéhez van python forrás is, ami vagy működik vagy nem. A pyopengl-nek van egy demoja, abban benne van egy része, plusz más kódok is.